Yardımcı olmamızı ister misiniz?

Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçin

KURUMSAL

ETSUN, 1982 yılında Ankara’da kurulmuş yabancı sermayeli bir şirkettir. 2009 yılından bu yana İstanbul’da faaliyetlerine devam etmektedir. Yaklaşık 34 yıllık dış ticaret deneyimi ve uzman kadrosuyla gerçekleştirdiği ihracat ve döviz girdi rakamlarıyla birçok ödüle layık görülmüştür.
 
ETSUN, gerek Türk sanayicisinin ürettiği malları uluslararası pazarlarda satarak, gerekse müşteri talepleri doğrultusunda uluslararası piyasadan transit ticaret kapsamında tedarikleme yaparak ülkemize döviz kazandırmayı amaç edinmiştir. Piyasadaki güvenilirliği ve finans kuruluşları nezdinde sahip olduğu kredibilitesiyle FOB 100.000.000 USD üzerindeki ihracat rakamları ile 2009 yılında Dış Ticaret Sermaye Şirketi statüsü kazanmıştır. 2009 ve 2010 TIM verilerine göre ilk 100 ihracatçı arasında yerini almıştır. Şirketimizin ihraç ettiği ürünlerin başında inşaat ve yapı malzemeleri, gıda, ambalaj, kağıt, plastik, makine teçhizat ve kimyasal katkı maddeleri gelmektedir.
 
ETSUN, ihracatın yanı sıra transit ticaret ile büyük ölçüde ham yağ, şeker  ve petrol ticareti gerçekleştirmiştir.  Özellikle Irak Petrol Bakanlığı kurumu olan IRAQ MINISTRY OF OIL MARKETING COMPANY ( SOMO)  ile 2005 yılından bu yana 1.5 milyon ton civarında ihale kazanarak kontrat imzalamıştır.
 
ETSUN, sunmuş olduğu hizmet kalitesini 02.05.2000 tarihinde almış olduğu TSE-EN-ISO 9000 Kalite Sistem Belgesi ile belgelemiş ve 25.05.2010 tarihinde TS-EN-ISO 9001:2008 versiyonuna geçiş yapmıştır. Kalite ve Müşteri memnuniyeti öncelikleriyle, sürekli büyüyerek hizmet vermeye bugün ve gelecekte devam edecektir.